5 największych dramatów w miejscu pracy i jak je przezwyciężyć

Praca nie zawsze idzie zgodnie z planem, podobnie jak życie w ogóle. Musimy myśleć w sposób przemyślany, zapobiegać problemom i starać się ograniczać szkody, gdy wydarzy się coś niepożądanego.

Oczywiście w biznesie trzeba myśleć o zyskach, a także o tym, aby klienci byli zadowoleni z pobytu w firmie. Gdy w biurze lub ogólnie w firmie wydarzy się coś dramatycznego, może to w znacznym stopniu zakłócić pracę. Klucz? Zapobieganie!

Tak, zapobieganie jest zawsze lepsze niż leczenie, zwłaszcza jeśli chodzi o utrzymanie zadowolenia klientów i ochronę zysków.

Sprawdźmy pięć największych dramatów w miejscu pracy, z którymi możesz się zetknąć (miejmy nadzieję, że nie) i jak je przezwyciężyć, stosując odrobinę zapobiegawczego myślenia.

Przerwa w dostawie energii elektrycznej

Od czasu do czasu dochodzi do przerw w dostawie energii elektrycznej i chociaż nie możemy wiele zrobić w przypadku problemów z krajową siecią energetyczną, możemy zrobić wiele, aby zminimalizować szkody, gdyby doszło do najgorszego.

Warto rozważyć zainstalowanie generatora, aby w razie przerwy w dostawie prądu mieć zapasowe źródło zasilania, które zapewni ciągłość pracy. Do czasu wyczerpania się generatora, miejmy nadzieję, prąd będzie już z powrotem włączony! Jest to szczególnie ważne, jeśli regularnie prowadzisz wideorozmowy z klientami, aby mieć pewność, że nic nie zostanie odcięte podczas awarii prądu.

Należy również upewnić się, że wszystko jest zarchiwizowane i że istnieją systemy ręczne, które pozwolą utrzymać ciągłość pracy do czasu przywrócenia zasilania elektrycznego.

Pożar w miejscu pracy

Pożar w miejscu pracy może być katastrofalny w skutkach, dlatego tak ważne jest, aby zapewnić szkolenie i procedury postępowania w takiej sytuacji.

W pierwszej kolejności należy się upewnić, że wszyscy pracownicy przeszli szkolenie przeciwpożarowe i wiedzą, co robić w przypadku zauważenia pożaru. Należy również upewnić się, że cała przestrzeń jest zabezpieczona pod względem bezpieczeństwa przeciwpożarowego, np. drzwi przeciwpożarowe nigdy nie są otwarte na kliny lub zablokowane przez biurowe szafki magazynowe, a drogi ewakuacyjne są drożne i łatwo dostępne.

Utrata danych/wirus komputerowy

Wirus komputerowy może w jednej chwili zniszczyć całą firmę i łatwo stracić wszystkie cenne dane. W takim przypadku należy zrobić wszystko, co możliwe, aby zapobiec takim sytuacjom. Upewnij się, że masz aktualne zabezpieczenia internetowe, zainstalowane oprogramowanie antywirusowe, a potencjalnie niebezpieczne witryny są zablokowane na wszystkich komputerach. wysokiej klasy na wszystkich komputerach w biurach wysokiej klasy, a także, że wykonujesz kopie zapasowe wszystkich danych.

Konflikt między współpracownikami

Może się zdarzyć, ale jeśli już do niego dojdzie, trzeba wiedzieć, jak szybko i sprawnie sobie z nim poradzić, aby uniknąć pogorszenia morale. Pracodawcy powinni przeprowadzać szkolenia w zakresie rozwiązywania konfliktów, a pracownicy powinni starać się rozwiązywać problemy szybko, u źródło. Stworzenie w biurze atmosfery zespołu/rodziny sprawi, że takie sytuacje będą mniej prawdopodobne, ale szybkie radzenie sobie z problemami pomoże ugasić ewentualne płomienie.

Podkreślanie znaczenia dobrej jakości komunikacji to także dobry sposób na zapobieganie konfliktom - czasami rozmowa jest jedynym sposobem na rozwiązanie problemu!

Rozprzestrzeniające się choroby

Zdarza się, że do Twojego biura trafia wirus, który rozprzestrzenia się jak ogień. Zanim się zorientujesz, połowa Twoich pracowników jest chora, a Ty próbujesz prowadzić firmę na granicy wytrzymałości. Upewnij się, że przez cały czas przestrzegane są praktyki kontroli zakażeń, a wszyscy pracownicy mają do dyspozycji środki do dezynfekcji rąk. Należy również dopilnować, aby pracownicy wiedzieli, kiedy nie powinni przychodzić do pracy, np. w przypadku zachorowania na żołądek, i aby przed powrotem do pracy nie musieli przebywać w pracy przez określoną liczbę godzin.

Można również zapewnić możliwość zmiany miejsca pracy, np. pracownicy mogą przesiąść się ze swoich designerskich krzeseł biurowych na inne biurko, w razie wystąpienia problemu i dodatkowa strona Jeśli wystąpi problem i w danym miejscu potrzebna będzie dodatkowa pomoc.

Dzięki tym wskazówkom można zapobiec wystąpieniu tych pięciu dramatów lub przynajmniej zminimalizować ich skutki.