Nowoczesne projektowanie biur

 • Wstęp
 • Jak projekt biura wpływa na morale, produktywność i kulturę firmy?
 • 3 powody, dla których projekt biura musi być zgodny z tożsamością Twojej marki
 • Dlaczego wygląd Twojego biura ma znaczenie przy wywieraniu wrażenia?
 • 4 Układy biura, które warto rozważyć
 • 5 korzyści płynących z birofilskiego wystroju biura
 • Do's i Don'ts w projektowaniu mebli biurowych
 • Co zrobić, gdy masz małą przestrzeń biurową?
 • 5 punktów do rozważenia przy projektowaniu biura
 • Co z meblami biurowymi?
 • 5 rzeczy do zapamiętania przy projektowaniu biura w domu
 • Wnioski

Czy myślisz o renowacji, odnowieniu lub zmianie wystroju swojej przestrzeni biurowej? Czy masz zamiar rozpocząć własną działalność gospodarczą i myślisz o pracy z domu na początku? W takim razie potrzebujesz domowego biura i nie jesteś pewien, od czego zacząć?

Zaprojektowanie idealnej przestrzeni biurowej dla swoich potrzeb nie jest czymś, co można zrobić szybko i wymaga czasu i planowania, jeśli chcesz uzyskać to dobrze. Jest to czasochłonny proces, który z pewnością jest wart go, ponieważ w W końcu zauważysz duże korzyści płynące z Twojej drogi.

Nie tylko będziesz w stanie przyciągnąć nowy biznes, ale także zapewnisz, że morale wśród pracowników jest wysokie, produktywność szybko podąża, a jako wynik w rezultacie, zatrzymasz swoich doświadczonych pracowników, jednocześnie przyciągając nowe talenty w procesie.

Oczywiście, zmiana projektu biura kosztuje, i to jest coś, co trzeba mieć na uwadze na początku. Ustalenie budżetu i zakupy pozwolą Ci znaleźć meble, których potrzebujesz w przedziale cenowym, z którym jesteś zadowolony, a jednocześnie nadać odpowiedni wygląd Twojej przestrzeni.

Na szczęście zamierzamy pokryć wszystkie informacje, które musisz wiedzieć o tworzeniu idealnego wyglądu do swojego biura, jednocześnie włączając najnowsze projekty mebli biurowych i dodatkowe elementy, aby zapewnić komfort, wsparcie i oczywiście atrakcyjny wygląd.

Być może nie chcesz dokonywać gruntownych zmian w swojej przestrzeni i po prostu chcesz podrasować kilka rzeczy tu i tam, dając lepszy wygląd i doświadczenie w swoim biurze. To dobrze, i można użyć informacji mamy zamiar pokryć, wybierając konkretne kawałki porady, które mają zastosowanie do rzeczy, które chcesz zmienić.

Po pierwsze, spójrz na swoje biuro, jak to jest i zidentyfikować obszary problemowe. Stamtąd miej wizję, jak chcesz, aby twoje biuro wyglądało.

Jak projekt biura wpływa na morale, produktywność i kulturę firmy?

Istnieje wiele korzyści z zaprojektowania biura, które jest nowoczesne, atrakcyjne, wygodne i bardzo funkcjonalne, ale wszystkie one wracają do trzech konkretnych obszarów - morale, produktywności i ogólnej kultury firmy.

W jaki sposób?

Pomyśl o tym z punktu widzenia pracownika przy biurku. Gdybyś był tą osobą, chciałbyś codziennie wchodzić do biura i czuć się komfortowo, prawda? Chciałbyś, aby Twoje biuro było przyjemnym miejscem do pracy, gdzieś podnoszącym na duchu i wspierającym pod względem rodzajów mebli biurowych na miejscu, a także chciałbyś być wolny od małych przykrości, takich jak uczucie zbyt zimno lub drukarki stojącej zbyt blisko biurka.

Układ i projekt biura mają ogromny wpływ na morale, a od tego wszystko się zaczyna. Morale jest punktem wyjścia dla wielu ważnych aspektów sukcesu i rozwoju firmy. Kiedy morale są niskie, wydajność jest niska, a to oznacza, że zyski są również niskie.

Natomiast gdy morale są wysokie, produktywność wzrasta, a zyski szybko za nią podążają.

Długotrwałe morale ma również wpływ na kulturę biura. Kiedy morale jest niskie, ludzie będą kwestionować deklaracje misji, które tam umieszczasz, nie będą pracować tak ciężko, będą mniej przychylni pomysłom i sugestiom, a wszystko będzie miało raczej negatywne znaczenie.

Jednak w przypadku wysokiego morale jest odwrotnie.

O wiele przyjemniej jest iść do pracy w zimny, deszczowy poniedziałkowy poranek, kiedy zmierzasz do biura, które jest jasne, podnoszące na duchu, wygodne, czyste i nowoczesne. Nie jest tak przyjemnie iść do biura, które jest ciemne, przygnębiające, nie ma zbyt wiele naturalnego światła, ma tendencję do bycia zbyt gorącym lub zbyt zimnym, a połowa biurek się rozpada.

Jest to zdrowy rozsądek w tak wielu aspektach, ale ma ogromny wpływ na to, jak firma odnosi sukcesy, lub nie. Zobacz ten film, który mówi nieco więcej o tym, jak morale wpływa na poziom produktywności w miejscu pracy.

3 powody, dla których projekt biura musi być zgodny z tożsamością Twojej marki

Oczywiście, twój projekt biura jest jak twoje biuro wygląda i jak funkcjonuje. Dlaczego więc musi on pasować do tożsamości Twojej marki? Z pewnością nie ma to aż takiego znaczenia, prawda?

Nieprawda!

Jest to niezwykle ważne, że wszystko, co ma związek z Twoim biurem i Twoją firmą, ogólnie rzecz biorąc, pasuje do ogólnej tożsamości marki. Jeśli pójdziesz wbrew temu, ryzykujesz zdezorientowanie swoich pracowników, całkowicie zdezorientowanie swoich klientów i potencjalnie wpływając na wzrost w czasie.

Na przykład, jeśli masz firmę produkującą zabawki dla dzieci, która zajmuje się projektowaniem nowych zabawek i badaniem, jak można je ulepszyć, projekt Twojego biura może być jaskrawo kolorowy, innowacyjny i podnoszący na duchu. Nie pasowałoby do tożsamości marki, gdyby było sterylne, zimne, ciemne i skupione na wszystkim, co poważne przez duże S.

Z drugiej strony, jeśli jesteś firmą pogrzebową, nie możesz mieć dowcipnych cytatów na ścianach, projektów w jaskrawych kolorach i wesołej atmosfery w swojej przestrzeni. To spowodowałoby, że Twoi klienci poczuliby, że nie traktujesz ich poważnie, zwłaszcza w trudnym okresie życia. W rezultacie możesz stracić biznes na rzecz konkurencji, która w odczuciu klientów traktuje ich bardziej poważnie.

Sprawdź tę infografikę, która podkreśla, dlaczego tożsamość marki jest tak ważna.

Źródło - https://www.business2community.com/infographics/important-brand-identity-infographic-01197538

Sprawdźmy trzy powody, dla których projekt biura po prostu musi odzwierciedlać tożsamość Twojej marki w ogóle.

 1. Twoi klienci mają jasność co do tego, o czym jesteś - Jeśli nie wiesz, o czym jest Twoja firma, jak możesz oczekiwać, że inni będą wiedzieć? Twój projekt wnętrza biura jest jednym z najprostszych sposobów, aby pokazać swoim potencjalnym klientom i klientom, kim jesteś, o czym jesteś i co zapewniasz. To będzie wspierać każdą inną część usługi, którą dostarczasz i pomóc Ci pojawić się profesjonalny.
 2. Aby ustawić ton dla swoich pracowników - Pracownicy mogą nie być w odpowiedniej ramie umysłu, jeśli biuro jest zaprojektowane w inny sposób niż marka, którą próbujesz promować. Zapewnienie, że wszystko jest w zgodzie oznacza, że nikt nie jest zdezorientowany i wszyscy są jasne o usługach i rodzaju tonu próbujesz uderzyć dla klientów i klientów.
 3. Więc klienci i klienci traktują Cię poważnie - Jeśli Twój projekt całkowicie koliduje z Twoimi towarami i usługami oraz misją Twojej firmy, nikt nie będzie traktował Cię poważnie. W rezultacie może się okazać, że w końcu tracisz biznes na rzecz konkurencji. To łączy się z do naszego pierwszego punktu - nie wygląda to zbyt profesjonalnie.

Dlaczego wygląd Twojego biura ma znaczenie przy robieniu wrażenia

Zanim przejdziemy do praktycznych elementów zmiany wystroju biura, poświęćmy chwilę, aby docenić znaczenie robienia dobrego wrażenia na odwiedzających.

Dlaczego ma to dokładnie znaczenie?

Według Forbes, to trwa tylko 7 sekund dla kogoś, aby utworzyć pierwsze wrażenie i wszyscy wiemy, że raz, że wrażenie jest utworzony, to ma tendencję do trzymać dość solidnie.

Jeśli myślisz o swoim osobistym życiu, czy kiedy spotkałeś kogoś po raz pierwszy, trudno było Ci się pozbyć tego pierwszego wrażenia, jeśli było szczególnie negatywne? Prawdopodobnie.

Tak więc, jeśli robisz złe wrażenie na odwiedzających po prostu przez sposób, w jaki twoje biuro jest zaprojektowane, wyrzucasz dobry biznes.

Naprawdę łatwo jest zrobić dobre wrażenie na odwiedzających. Większość ludzi szuka trzech rzeczy - czystości, schludności, profesjonalnego wyglądu.

Dwie pierwsze to standardowe rzeczy, które powinno mieć każde biuro, ale trzecia może być dla niektórych trudna. Nowe firmy, w szczególności, mają tendencję do zmagania się z zaprojektowaniem nowoczesnego biura w profesjonalny sposób, zwłaszcza jeśli na początku nie mają wystarczających funduszy. W takim przypadku mogą zdecydować się na używane Meble, wszystko, co mogą dostać swoje ręce, i wyciągnąć coś razem, co wygląda jak biuro, aż do pewnego momentu w przyszłości, kiedy mogą sobie pozwolić na remont lub całkowitą renowację.

To ma sens, ale to może być faktycznie szkodliwe dla szans na wczesny sukces biznesowy.

Tak więc, inwestowanie w projekt swojego biura jest w rzeczywistości bardziej istotne niż myślisz.

4 układy projektu biura do rozważenia

Oczywiście, możesz zaprojektować swoje biuro, jakkolwiek uznasz to za stosowne, ale są pewne konkretne pomysły na projekt biura, o których możesz pomyśleć, jeśli chodzi o sposób rozplanowania biura do zacząć z. Cztery mamy zamiar skupić się na są:

 1. Cellular Office Layout - Biuro komórkowe to duże biuro na otwartym planie, które jest oddzielone, albo przez ścianki działowe lub ekrany biurowe, na mniejsze przestrzenie. Oznacza to, że ludzie mogą współpracować, gdy tego potrzebują, ale mogą również znaleźć prywatność i ciszę, gdy tego potrzebują. W tym układzie, boksy i kabiny są bardzo charakterystyczne, a zespoły często siedzą razem, aby zapewnić wyższą produktywność.
 2. Układ biura na planie otwartym - Jest to bez wątpienia jeden z najczęstszych typów układów biurowych. W tym projekcie, jeden duży pokój domy kilku pracowników na ich biurka, i nie będzie niższe partycje w miejscu, aby zapewnić pewną ilość prywatności, bez segregacji lub boksów. Ten typ układu jest idealny dla efektywnej komunikacji, pracy zespołowej, współpracy i wspierania zdrowych relacji w pracy, ale może być dość uciążliwy w czasach też.
 3. Układ biura do współpracy - Wraz ze wzrostem liczby pracowników zdalnych, przestrzenie do współpracy stały się miejscem docelowym dla tych, którzy chcą wykonać swoją pracę. Oznacza to, że zwykłe przestrzenie biurowe przejęły ten sam projekt i przyjęły go jako własny. Ten typ przestrzeni wykorzystuje hot-desking Oznacza to, że nikt nie ma ustawionego biurka, a o tym, kto gdzie usiądzie, decyduje kolejność zgłoszeń.
 4. Agile Working Office Design - Możesz usłyszeć, że ten typ układu biura nazywany jest "układem kombinowanym", ale to tak naprawdę jedno i to samo. W tym przypadku open-plan W tym przypadku biuro na planie otwartym zawiera różne rodzaje mebli, takie jak kabiny dla tych, którzy chcą pracować w ciszy, duże biurka dla tych, którzy chcą współpracować itp. W tym przypadku nacisk kładzie się na zadanie i chociaż nikt nie ma określonego krzesła biurowego, przy którym ma siedzieć, może wybrać miejsce, w którym będzie siedział w zależności od zadania, które musi wykonać w danym dniu.

Te cztery układy biurowe są idealne dla dużych open-plan ale wiele firm daje też pracownikom ich własne biuro lub może mieć trzech lub czterech pracowników, którzy dzielą jedną przestrzeń biurową. To naprawdę zależy od tego, ile pokoi masz w całym lokalu i efektywności posiadania ludzi oddzielonych w ten sposób.

Dla celów niniejszego przewodnika skoncentrujemy się jednak na open-plan ponieważ jest to najczęstszy typ biura, jaki można spotkać w współczesnym.

5 korzyści płynących z biophilic office design

Biophilic office design jest na topie, i nie jest to niespodzianka, gdy sprawdzisz korzyści.

Jeśli nie jesteś pewien, czym jest biophilic design, oznacza to, że wprowadzasz elementy z zewnątrz do swojej przestrzeni biurowej, zwiększając w ten sposób więź pracowników z Matką Naturą. Nie jest to tak "odjechane" jak się wydaje, ponieważ istnieją pewne bardzo solidne korzyści, które potwierdzają, że dodanie kilku roślin biurowych i ogólnych elementów naturalnych do Twojej przestrzeni jest dobrym pomysłem.

 1. Poprawa zdrowia - Kilka roślin biurowych tu i tam może wystarczyć, aby poprawić zdrowie i samopoczucie pracowników. Wiele różnych roślin może oczyszczać powietrze i usuwać toksyny, które mogą być szkodliwe dla zdrowia, takie jak bakterie, mikroby i zarodniki pleśni. Jednak rośliny te wprowadzają również wilgoć z powrotem do powietrza, co może zmniejszyć alergie.
 2. Poprawa zdrowia psychicznego - Naturalne elementy, takie jak rośliny i woda, są korzystne dla zdrowia psychicznego, ponieważ są naturalnie uspokajające. Wiemy, że wychodzenie na zewnątrz na łono natury jest użyteczną wskazówką dla każdego, kto cierpi na stres, niepokój, a nawet depresję, więc wniesienie tych naturalnych elementów do wnętrza może mieć ten sam efekt.
 3. Zwiększona produktywność - Zwiększona kondycja fizyczna i psychiczna ma korzystny wpływ na produktywność, ale jeśli dodasz do tego dodatkowe światło naturalne (więcej na ten temat wkrótce), zauważysz, że produktywność jest zwiększona jeszcze bardziej.
 4. Zatrzymaj dotychczasowych pracowników - Biophilic office design przynosi powyższe korzyści dla zdrowia i produktywności, ale jest również atrakcyjnym i przyjemnym miejscem pracy. W rezultacie może to prowadzić do podniesienia morale, a więc pomaga zatrzymać obecnych, wysoko wykwalifikowanych pracowników. Może to również pomóc w przyciągnięciu nowych pracowników.
 5. Pomaga w wywarciupozytywnego pierwszego wrażenia - biophilic office wygląda tak, jak trzeba, co może być bardzo przydatne przy wywarciu pozytywnego pierwszego wrażenia na gościach wchodzących do biura. To może być różnica pomiędzy odwiedzającymi wybierającymi robienie interesów z Tobą, a idącymi gdzie indziej.

Możesz zdecydować się na kilka roślin rozmieszczonych wokół, roślina na każdym biurku, funkcja wody, żywa ściana, lub zdecydować się na ogólnie naturalny wystrój, ale istnieje wiele punktów dodatnich z wyboru Matki Natury robi jej rzeczy w swoim biurze.

Jeśli chcesz znaleźć najlepsze rośliny dla zdrowia i dobrego samopoczucia w biurze, sprawdź tę infografikę.

Źródło - https://mrsnew.com/6-best-plants-you-can-grow-indoors-for-air-purification/

Do's i Don'ts projektowania mebli biurowych Layout

Kiedy projektujesz układ swojego biura, musisz dokładnie przemyśleć, zanim przejdziesz do realizacji jakichkolwiek planów. Najmniejsze rzeczy mogą stać się ogromnym problemem, gdy pracownicy pracują przy swoich designerskich meblach biurowych każdego dnia, np. duża drukarka może być głośna, gdy jest umieszczona zbyt blisko regularnego środowiska pracy, itp.

Więc, jakie są główne do's i don'ts, gdy patrząc na meble biurowe projekt układ w szczególności?

Do's

 • Upewnij się, że między biurkami jest wystarczająco dużo miejsca, aby pracownicy mieli przestrzeń osobistą
 • Upewnij się, że między biurkami i innymi szafkami są wyraźne przejścia, aby ludzie nie obijali sobie nóg i nie potykali się.
 • Upewnij się, że okna nie są zablokowane - naturalne światło to coś, czego każdy potrzebuje!
 • Weź pod uwagę ogólne wytyczne dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa. Zobacz ten film, aby uzyskać więcej informacji na temat do's i don't w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa w biurze.

Nie zapomnij

 • Zapomnij o przechowywaniu! Dobrze jest pomyśleć o konkretnym miejscu na przechowywanie, które nie znajduje się obok biurek.
 • Umieszczaj duże i głośne elementy wyposażenia w pobliżu biurek. Będą one nie tylko powodować dodatkowy hałas i stres, ale także powodować dodatkowe ciepło dla tych konkretnych pracowników zbyt
 • Umieść biurka tak, że pracownicy siedzą plecami do drzwi. Jego najlepiej być bokiem do drzwi, jest to idealna opcja dla produktywności w nowoczesnym profesjonalnym projekcie biurowym.

Mogą one brzmieć jak elementy zdrowego rozsądku, ale są to rzeczy, które są często pomijane, jeśli chodzi o umieszczanie mebli w określonych obszarach w biurze.

Co jeśli masz małą przestrzeń biurową?

Jest jedno pytanie, które pojawia się często podczas przeprojektowywania przestrzeni biurowej - co zrobić, jeśli masz małe biuro?

Oczywiście, to ogranicza opcje trochę, ale nie ma głównych powodów, dlaczego nie można wdrożyć nowoczesny projekt małego biura, pod warunkiem, że jesteś trochę sprytny z rodzajów mebli masz zamiar kupić i gdzie masz zamiar umieścić go.

W tym przypadku wykorzystaj pionową przestrzeń do przechowywania, czyli półki, a nie dodatkowe szafki, które zajmują miejsce na podłodze. Można również pomyśleć o wykorzystaniu biurek pod oknami, pod warunkiem, że pracownicy nie będą narażeni na dodatkowe odblaski, a także o biurkach narożnych, które wykorzystają często niedostateczniewykorzystać powierzchni.

Oczywiście można również wykorzystać elastyczne opcje pracy, takie jak oferowanie pracownikom możliwości pracy w domu lub zdalnie, jeśli naprawdę walczysz o miejsce przy biurku.

Małe biuro nie musi być barierą dla posiadania wysokiej jakości nowoczesnego biura, ale musisz dokładnie przemyśleć wystrój, aby uniknąć wrażenia, że przestrzeń jest ciemna i zbyt mała, aby pracownicy czuli się komfortowo.

Unikaj ciemnych kolorów na ścianach i zdecydować się na jaśniejsze kolory dla swoich biurek, aby zatrzymać przestrzeń uczucie opresji.

5 punktów do rozważenia podczas projektowania biura

Oczywiście, projektowanie biura to nie tylko meble!

Istnieje kilka innych punktów, o których należy pamiętać, aby zapewnić, że zaprojektujesz idealną przestrzeń biurową dla swoich pracowników. Przyjrzyjmy się im po kolei tutaj.

Kolor i ogólny wystrój

Kolor biura może wpływać na nastrój osób w nim przebywających, na to, jak produktywna jest przestrzeń, a także na to, jak duża lub mała wydaje się osobom siedzącym przy biurkach w biurze wykonawczym.

Sprawdź tę infografikę, która mówi o psychologii kolorów i ich wpływie na nastrój.

Źródło - https://www.webfx.com/blog/web-design/psychology-of-color-infographic/

Najlepsze kolory dla kreatywnych i bezstresowych biur to żółty, niebieski i zielony. Oczywiście, wiele biur decyduje się na monochromatyczny lub szary i kremowy wygląd i to jest w porządku, pod warunkiem, że przestrzeń jest wystarczająco duża, aby pozwolić na dużo naturalnego światła wewnątrz, aby pomóc podnieść ogólne poczucie przestrzeni.

Wykorzystanie sztuki

Czy kiedykolwiek myślałeś o wykorzystaniu sztuki w swoim biurze? To może pomóc stworzyć wyrafinowane uczucie w przestrzeni i może również pomóc dodać trochę jasności, jeśli zdecydujesz się na zwykły wystrój. Możesz również pomyśleć o użyciu różnych tekstur w swoich meblach i być może na ścianach, aby stworzyć ciekawy wygląd.

Oświetlenie i dostęp do naturalnego światła

Oczywiście, potrzebujesz odpowiedniego oświetlenia w swoim biurze i musisz zapewnić, że nie umieszczasz żadnych biurek lub krzeseł w miejscach, gdzie odblaski mogą stać się problemem. Wszelkie migoczące światła muszą być naprawione jako sprawa pilna i należy również zapewnić, że jest jak najwięcej naturalnego światła czyniąc jego drogę do biura, jak to możliwe.

Nudne biuro może wydawać się małe i przygnębiające, jednak zbyt jasne biuro może powodować bóle głowy. Znalezienie idealnego środka jest więc kluczowe.

Podłogi

Na jaki typ podłogi się decydujesz? Podłogi drewniane są idealne, aby dodać biophilic wygląd, ale można iść na dywany, jeśli przestrzeń jest trochę zimno, laminowane podłogi dla ekonomicznego wyboru, a nawet płytki, jeśli wolisz.

To naprawdę zależy od rodzaju biura i reszty wystroju w zakresie tego, na którą opcję się zdecydujesz, ale pamiętaj, że twoja podłoga może również wpłynąć na to, jak zimne lub ciepłe jest biuro. Oczywiście, należy również myśleć o zdrowiu i bezpieczeństwie w zakresie podłogi też.

Kontrola temperatury

Podczas projektowania biura, to nie wszystko o tym, jak to wygląda, to jest o tym, jak to czuje też. Czy twoje biuro jest naturalnie gorącym pomieszczeniem, czy jest całkiem naturalnie zimne? Jesteś w stanie otworzyć okna, aby pozwolić trochę naturalnego powietrza wewnątrz? To jest dobry pomysł!

Prawdopodobnie będziesz potrzebował jakiegoś rodzaju klimatyzacji lub ogrzewania podczas letnich lub zimowych miesięcy, więc musisz patrzeć w kierunku, gdzie to się dzieje i jak zamierzasz to regulować. Nie trzeba dodawać, że urządzenia klimatyzacyjne i systemy grzewcze muszą być regularnie serwisowane.

Co z meblami biurowymi?

Masz ogólną przestrzeń sortowane out, ale co masz zamiar umieścić w nim?

Wybór odpowiedniego rodzaju mebli biurowych zależy od dwóch rzeczy: czego potrzebujesz i jak chcesz, aby przestrzeń wyglądała. Jeśli zamierzasz śledzić trendy w projektowaniu biur, możesz już mieć kilka pomysłów na rodzaje krzeseł i stołów, biurek, a nawet kabin, które chcesz mieć w swoim biurze, ale powinieneś także pomyśleć o odrzuceniu twardych trendów i myśleniu poza pudełkiem, jeśli sytuacja tego wymaga.

Na przykład, wspomnieliśmy o posiadaniu małej przestrzeni biurowej i w tym przypadku, duże zakrzywione biurka będą zajmować ogromną ilość miejsca na podłodze. Można zwrócić się w kierunku biurek wykonawczych o regularnych kształtach, np. tradycyjnego prostokąta i usytuować je w taki sposób, aby zmniejszyć ilość zajmowanej przez nie powierzchni. Wspomnieliśmy również wcześniej o biurkach narożnych i są one dobrą opcją do rozważenia.

Oczywiście można również pomyśleć o panelach akustycznych, aby zmniejszyć hałas i ekranach biurowych, a jeśli myślisz o pójściu drogą pracy zwinnej, będziesz potrzebował różnych stref w swojej przestrzeni - stref do cichej pracy, stref do współpracy, stref do przerw itp.

Meble biurowe zmieniły się ogromnie w ciągu ostatnich kilku lat i naprawdę sprowadza się to do robienia badań w tych dniach i szukania innowacyjnych projektów. Nie musisz trzymać się regularnego modelu krzesła i biurka w dzisiejszych czasach, możesz pójść drogą stojących biurek, takich jak biurka z regulacją wysokości, aby dodać w trochę aktywnej pracy też.

Opcje są dosłownie nieograniczone i to jest zabawa część przeprojektowanie swojego biura i patrząc w kierunku naprawdę twórczej przestrzeni biurowej.

5 rzeczy do zapamiętania z Home Office Design

Do tego momentu, skupiliśmy się głównie na komercyjnym biurze i jak przeprojektować lub nawet zacząć od zera, ale co z domowym biurem? Jak można znaleźć nowoczesny projekt mebli do biura domowego i zapewnić, że wystrój nie bierze blasku od przestrzeni życiowej?

Projektowanie domowego biura jest w rzeczywistości nieco bardziej skomplikowane niż mogłoby się wydawać, ale nie musi być też super trudne. Jeśli masz wolny pokój, jesteś już w połowie drogi, a jeśli nie, musisz znaleźć odpowiednią przestrzeń, która nie będzie kolidować z twoją sofą lub miejscem, gdzie oglądasz telewizję.

Spójrzmy na 5 punktów, które trzeba mieć na uwadze podczas projektowania domowego biura.

 1. Keep it Separate - Już poruszyliśmy ten punkt, ale jest on bardzo ważny, aby go wzmocnić. Nigdy nie powinieneś lekceważyć psychologicznych elementów domowego biura. Jeśli masz swoje biuro lub przestrzeń roboczą w bezpośrednim widoku, gdzie siedzisz, gdy jesteś chilling out i oglądanie telewizji, praca będzie na myśli, i to samo dzieje się, gdy myślisz odwrotnie też. To nie jest dobre dla twojego domu i równowagi między pracą a życiem prywatnym. Staraj się utrzymywać swoje biuro i pomieszczenia mieszkalne całkowicie oddzielnie, tak bardzo jak to możliwe.
 2. Don't Design it to be Too 'Office-y' - Łatwo jest usłyszeć słowo "biuro" i założyć, że musisz iść tą samą drogą, co komercyjny projekt, ale to nie jest konieczne przez cały czas. Możesz zaprojektować swoje domowe biuro, aby być trochę dziwaczne i modne!
 3. Wybierz właściwe meblebiurowe - Istnieją pewne rodzaje mebli, które idealnie nadają się do biur domowych, takich jak krzesła wannowe i biurka narożne, pomagając przestrzeni wyglądać mniej jak zwykłe biuro i coś trochę bardziej kreatywnego.
 4. Nie zapominaj, że musi być wygodny - Jeśli potrzebujesz ergonomicznego krzesła, nie bój się go kupić! Mogą one również wyglądać w domowym biurze i istnieje wiele projektów, które nie są tak bardzo komercyjne. Jeśli masz zamiar siedzieć przez długi czas, musisz być wygodny.
 5. Don't Forget Storage Space - Jedna rzecz, którą większość ludzi ma tendencję do przeoczenia podczas pierwszego projektowania domowego biura jest przechowywanie. Nadal będziesz potrzebował trochę miejsca do przechowywania rzeczy i najlepiej, jeśli jest to zamykane, zwłaszcza jeśli masz materiały robocze w domu i ludzie wchodzą i wychodzą. Pamięta, poufność przychodzi pierwszy!

Wniosek

Jak się czujesz z potencjalnym przeprojektowaniem swojego biura, lub całkowicie zaczynając od zera? Na pewno jest to duża praca, która wymaga planowania, ale jest to również bardzo opłacalne; może to być również zabawne przedsięwzięcie!

Projekt Twojego biura to coś więcej niż tylko jego wygląd. Chodzi o doświadczenie pracowników, gdy są w pracy, jak wygodne są lub inaczej, wrażenie wykonane na pracowników, a to może być również make or break w zakresie, czy zachować swoje wysokiej jakości, doświadczonych pracowników lub czy stracić je do firmy, która ma bardziej komfortowe i bardziej innowacyjny widok.