Drukarki Laserowe – zalety i wady

Dla czego warto kupować drukarki laserowe? Wydaje się, że laserowe drukarki to raczej dość nowy sprzęt w porównaniu z drukarką atramentową. Nie tak dawno raczej królowały na rynku urządzenia atramentowe. Laserowe drukarki pojawiły się nie tak dawno, ale szybko stały się popularne i wiele osób chciało je posiadać. Były szybsze, nowsze i dawały niższe koszty wydruku, ale czy rzeczywiście są znacząco lepsze. Wydaje się, że przy druku czarno białym rzeczywiście tak będzie, ponieważ koszt samej drukarki obecnie nie będzie już znaczący a na każdej kartce można oszczędzić nawet 90% kosztów druku, dlatego będzie to idealny wybór dla tych miejsc, gdzie dużo się drukuje.

Trzeba jednak pamiętać, że rozdzielczość druku będzie raczej mała i drukowanie grafik nie będzie udane. Przy kolorowych drukarkach przewaga niższej ceny druku także istnieje, ale nie ma już tutaj jednoznacznej odpowiedzi, że będzie to sprzęt lepszy niż atramentowy, ponieważ zarówno samo urządzenie jest znacząco droższe, jak i też dużo będą kosztować materiały eksploatacyjne. W związku z tym tutaj nie zawsze wybór laserowego urządzenia będzie rozsądną decyzją. Szczególnie w takiej sytuacji, gdy w kolorze nie będzie się dużo drukowało inwestowanie w taki stosunkowo drogi sprzęt raczej nie będzie dobrym wyborem w związku z czym lepiej będzie się powstrzymać i wybrać tańszą sprawdzoną drukarkę atramentową.

Podsumowanie: Drukarki laserowe kolor Koszty zakupu to około 600 złotych i więcej. Za komplet materiałów do eksploatacji należy zapłacić w graniach 600-1400 złotych a sprzęt może pracować nam przez 50 tysięcy wydruków. Koszt jednej strony to 40 gr. Drukarki Laserowe mono Koszt zakupu to od 200 złotych w gór. Koszt materiału do drukowania to 120-400 złotych w zależności od urządzenia a jedną stronę wydrukujemy za około 8 groszy. Drukarka może pracować nawet do 300 tysięcy wydruków. Wady: - wysoka cena drukarki - wysoka cena tonerów - niska rozdzielczość druku - wielkość całej drukarki. Zalety: - mały koszt drukowania - szybkość druku - duża żywotność urządzenia.