Jesteś pozytywnym Percy'm czy negatywną babcią?

Sposób, w jaki podchodzisz do sytuacji, może wpłynąć na jej wynik.

Czy zgadzasz się z tym stwierdzeniem, czy też uważasz, że co ma być, to będzie?

W obu tych poglądach jest trochę prawdy, ale pozytywne nastawienie z pewnością pomoże Ci radzić sobie z sytuacją w zdrowszy sposób, a jednocześnie szukać możliwości, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemu.

Na przykład, jeśli masz ważne spotkanie przy meblach w sali konferencyjnej i w pewnym momencie musisz wygłosić prezentację, możesz wpadać w panikę, skupiając się na wszystkich rzeczach, które mogą pójść nie tak. Na ironię zakrawa fakt, że jeśli pomyślisz o prezentacji w bardziej pozytywny sposób, zwiększysz swoją pewność siebie i prawdopodobieństwo powodzenia całego przedsięwzięcia będzie znacznie większe!

Można by pomyśleć, że człowiek rodzi się taki lub inny - pozytywny lub negatywny, a może gdzieś pośrodku, ale na nasze nastawienie wpływa otoczenie, w którym się znajdujemy, ludzie wokół nas i sytuacje, które miały miejsce w przeszłości.

Na przykład, jeśli obok Twojego biurka w biurze siedzi kolega, który regularnie jest negatywnie nastawiony i narzeka na wszystko, prawdopodobnie będziesz się czuł zdołowany i negatywnie nastawiony. Niestety, negatywizm jest zaraźliwy i jeśli siedzisz obok wampira energetycznego, prawdopodobnie z godziny na godzinę będziesz czuł, jak wysysa z Ciebie pozytywny nastrój!

Wszystko to może w znacznym stopniu obniżyć wydajność w miejscu pracy, ponieważ wszystko zależy od morale. Istnieje bardzo realny związek między morale, produktywnością i zyskami, a kiedy pierwsze z nich zaczyna spadać, reszta szybko podąża za nim. Złe wieści dla biznesu!

Na morale mogą wpływać najdrobniejsze rzeczy - od niewłaściwego schematu kolorystycznego w biurze po brak możliwości rozwoju kariery. Ważne jest, aby pracodawcy zdawali sobie z tego sprawę i tworzyli jak najlepsze środowisko pracy, które będzie sprzyjać pozytywnemu nastawieniu.

Bycie negatywnie nastawionym może również sprawić, że będziesz o wiele bardziej narażony na stres, który może prowadzić do stanów lękowych i depresji. Choć nie da się całkowicie wyeliminować negatywnych myśli i reakcji, można zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby spróbować przyjąć bardziej słoneczną perspektywę życia, zamiast popadać w domyślne nastawienie szarości i ponurości.

Zapoznaj się z tą przydatną infografiką, która przedstawia kilka sposobów na to, jak możesz być bardziej pozytywny w miejscu pracy.

Źródło - https://www.dailyinfographic.com/hate-your-job-18-ways-to-be-more-positive-at-work-infographic

Jak widać, wiele z tych punktów można bardzo łatwo włączyć do codziennej rutyny, co pomoże Ci zachować nieco więcej pozytywnego nastawienia podczas siedzenia w fotelu biurowym. Oczywiście, będzie to powoli przenosić się na resztę Twojego życia, przynosząc dodatkowe korzyści.

Zmień swój sposób myślenia

Kolejną bardzo użyteczną taktyką, dzięki której można spróbować stać się bardziej pozytywnym, jest zmiana nastawienia.

Jest to technika terapii poznawczo-behawioralnej, którą stosuje się w różnych sytuacjach, ale polega ona na pomaganiu komuś, by stał się bardziej pozytywny, zamiast pogrążać się w negatywności jako pierwszym wyborze.

Reframing wymaga czasu i wysiłku, ale przynosi fantastyczne rezultaty. Należy zwracać uwagę na każdą swoją myśl i decydować, czy jest ona pozytywna, czy negatywna. Jeśli jest pozytywna, pozwól jej być, ale jeśli jest negatywna, musisz aktywnie zmienić ją na pozytywną, a następnie powtarzać, aż stanie się ona domyślnym ustawieniem w Twoim umyśle.

Na przykład, jeśli idziesz do pracy i pada deszcz, możesz pomyśleć: "Znowu deszcz, nienawidzę tego". Następnie należy zidentyfikować tę myśl jako negatywną i pomyśleć o czymś pozytywnym, czym można ją zastąpić. Na przykład: "zapach deszczu jest bardzo orzeźwiający". Może to być cokolwiek, byleby miało sens i było pozytywne.

Następnie należy powtarzać tę nową myśl w myślach, głosowo lub po cichu, aż zaczniemy w nią wierzyć. To wymaga czasu, ale z pewnością się uda! Mamy nadzieję, że następnym razem, gdy zobaczymy deszcz, nasz umysł najpierw przypomni sobie pozytywną myśl, zamiast od razu przejść do negatywnej.

Mózg uczy się przez powtarzanie, więc powtarzanie nowej, zmienionej myśli jest kluczowe.

Stawanie się bardziej pozytywnym w życiu przyniesie wiele korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia, a także sprawi, że życie stanie się po prostu szczęśliwsze i jaśniejsze!