5 różnic między biurem domowym a biurem komercyjnym

Projektując domowe biuro, musisz myśleć nieco inaczej niż gdybyś projektował komercyjne biuro, i odwrotnie.

Podczas gdy oba biura muszą być funkcjonalne i wygodne, istnieje kilka różnic w zakresie tego, jak podejdziesz do projektu, aby zapewnić właściwe pola są zaznaczone.

Można by pomyśleć, że zawsze trzeba podążać za trendami projektowymi i być tak zwanym trendy, ale naprawdę należy iść z tym, co czuje się dobrze do Ciebie i jak to działa dla Ciebie i Twoich pracowników, jeśli pracujesz w ustawieniach komercyjnych.

Więc, jakie różnice trzeba mieć na uwadze, gdy projektujesz albo domowe biuro lub komercyjne biuro, gdy porównujesz te dwa? Jakie różnice sprawiają, że różnią się od siebie?

Domowe biuro musi być oddzielne

Oczywiście nie masz przestrzeni życiowej w pobliżu miejsca pracy, gdy pracujesz w komercyjnym biurze i to jest coś, co musi być zarządzane bardzo ostrożnie. Jeśli pozwolisz, aby dwie przestrzenie stały się zbyt zintegrowane, może to być bardzo łatwe dla domu i równowagi między życiem zawodowym i prywatnym, aby być popychany z whack. Zamiast tego skup się na posiadaniu oddzielnej przestrzeni do pracy, więc pod koniec dnia możesz zamknąć swój komputer i przenieść się do swojej przestrzeni domowej, nie mając zawsze na myśli pracy.

Biura komercyjne są bardziej towarzyskie

Oczywiście, gdy jesteś w komercyjnym biurze jesteś otoczony przez innych ludzi przy ich biurkach, ale kiedy pracujesz w domu nie jesteś. Jest to kolejny aspekt, który należy mieć na uwadze podczas projektowania jednego z typów biur. Komercyjne biuro będzie potrzebowało przestrzeni przerw i obszarów współpracy, a także będzie musiało mieć wystarczającą segregację pomiędzy dwoma typami obszarów roboczych, aby zapewnić, że odpowiednia ilość pracy może być łatwo wykonana.

Biura komercyjne muszą być zaprojektowane z myślą o prywatności

Ze względu na element społeczny komercyjnego biura, trzeba dodać w elementach, które pozwalają pracownikom skupić się i skoncentrować na bliskiej pracy. Może to oznaczać ekrany biurowe lub kabiny, lub zupełnie inną strefę dla bliższej pracy. Zależy to od wielkości przestrzeni, którą dysponujesz, ale jest wiele elementów, które możesz uwzględnić, nawet panele akustyczne. Zapewni to komfort, mniejszy stres i większą produktywność.

Domowe biura muszą być starannie zaprojektowane

Oprócz posiadania oddzielnej przestrzeni do pracy, należy zapewnić równowagę wszystkich elementów podczas tworzenia domowego biura. Biuro, które nie zawiera wygodnych mebli biurowych i jest po prostu "kącikiem do pracy", a nie wyznaczoną przestrzenią, nie jest produktywnym lub efektywnym biurem domowym. Upewnij się, aby zrównoważyć swój wystrój domu z biurem, aby uniknąć tego, że wygląda zbyt komercyjnie, ale pamiętaj, że są pewne elementy, które są wymagane, takie jak wspierające krzesła biurowe i przechowywanie.

Komercyjne biura muszą odzwierciedlać markę

Być może największą różnicą w projektowaniu jest to, że komercyjne biuro musi odzwierciedlać to, co firma robi, to jej tożsamość marki. Domowe biuro nie musi zawierać tego. Oznacza to sprawdzenie, czy wystrój jest zgodny z pracą, którą wykonujesz i czy pokazujesz właściwą stronę swojej firmy odwiedzającym, pomagając im rozwinąć pozytywne pierwsze wrażenie.

Podczas projektowania każdego z biur należy pamiętać o zachowaniu komfortu i wsparcia. Pracownicy będą spędzać duże ilości czasu przy swoich biurkach i krzesłach, a jeśli nie są one wygodne i powodują bóle pleców i szyi, nie zwiększy to wcale produktywności, a morale szybko spadnie.

Bardzo łatwo jest założyć, że domowe biuro może być po prostu przypadkowe krzesło i biurko, ale to nie pomoże Ci czuć się bardzo inspirujące lub wygodne, gdy próbujesz dostać swoją pracę. Zachowaj profesjonalizm przez cały czas, w tym w tym, jak zaprojektujesz swoje biuro od podstaw.