Dlaczego należy zachęcać do wspólnego korzystania z samochodu?

Wszyscy wiemy, że powinniśmy dbać o środowisko, ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się, że wolność, jaką daje posiadanie samochodu i codzienna jazda do pracy, może być szkodliwa dla naszej planety?

Obejrzyj ten film, aby dowiedzieć się, jaki wpływ na środowisko mają samochody.

Nie sugerujemy, abyś codziennie chodził do pracy pieszo lub jeździł rowerem, zwłaszcza jeśli mieszkasz daleko, ale jest inna propozycja - wspólne użytkowanie samochodów. Dzieląc się samochodami, zmniejszamy liczbę pojazdów poruszających się codziennie po drogach. Pomaga to zminimalizować szkody wyrządzane środowisku naturalnemu, a także rozwiązać problemy z ruchem drogowym!

Jako firma, zachęcanie do wspólnego korzystania z samochodów jest świetnym pomysłem i może być wykorzystane jako kluczowy nowoczesny system biurowy. Możesz to wykorzystać, aby podnieść morale i zachęcić pracowników do nawiązywania przyjaźni, a jednocześnie zrobić coś dla środowiska. Jeśli chcesz pójść o krok dalej, możesz również zachęcać do tworzenia klubów pieszych - zdrowi pracownicy są o wiele bardziej produktywni!

Kolejnym pomysłem jest recykling mebli i używanie używanych siedzisk zamiast nowych, a także zwracanie uwagi na materiały, z których wykonane jest wyposażenie biura. Bycie bardziej przyjaznym dla środowiska jest czymś, co wszyscy powinniśmy robić, ale skupiając się na tym jako firma, pokazujesz swoim pracownikom, że jesteś troskliwą, dzielącą się grupą - a to po raz kolejny świetnie wpływa na morale!

Czy w Twojej organizacji funkcjonuje system wspólnego użytkowania samochodów?